Blog

Blogi

RSS
symmetry

Jak będzie w ciągu najbliższych pięciu lat będzie ewoluować branża DataCenter, co się istotnie zmieni? Oto dziesięć kluczowych trendów, które kreślą nowe podejście i ukazują pewną transformację w tym obszarze. 

Czytaj więcej
symmetry

Oto kilka istotnych faktów z raportu "Fortinet 2023 State of Operational Technology & Cybersecurity”. Dane pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród 570 specjalistów OT organizacji z różnych krajów, w tym także z Polski.

Czytaj więcej
symmetry

Jak będą się kształtować wydatki na infrastrukturę IT w ciągu najbliższych pięciu lat?Chociaż rozwój chmury jest intensywny to firmy jeszcze w 2027 r. będą najwięcej wydawać na moc obliczeniową i pamięci masowe dla tradycyjnych obciążeń.

Czytaj więcej
symmetry

Jak będzie wyglądała kolejna faza transformacji biznesu? Tu wyłania się perspektywa przejścia od tworzenia autonomicznych kompetencji cyfrowych do budowania podwalin nowych realiów, czyli świata łączącego sferę fizyczną złożoną z atomów ze sferą cyfrową - obszarem bitów.

Czytaj więcej
symmetry

Globalnie 42% organizacji doświadczyło w 2022 r. wzmożonej liczby cyberataków (wg raportu State of Cybersecurity 2022 opublikowanego przez ISACA). Z jakich metod korzystali najczęściej "napastnicy"?

Czytaj więcej
symmetry

Oto kilka ciekawych faktów na temat tego, jak programiści używają dziś Javy, jakie mają preferencje i opinie (dane pochodzą z "Java Report 2023" - Vaadin). 26% respondentów korzysta z wersji 17 lub nowszej; 21% jest w trakcie modernizacji; a 37% planuje uaktualnienie. 

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.