Blog

Blogi

RSS
symmetry

Logi mogą być kopalnią wiedzy na temat zagrożeń i ataków. Ich ręczna obsługa może stać się poważnym obciążeniem w kontekście czasu i zasobów. Cynet CLM pozwala szybko i efektywnie zarządzać, analizować i wykorzystywać logi w celu lepszej ochrony organizacji. Nie trzeba już przeszukiwać niezliczonej ilości źródeł. Cynet umożliwia scentralizowane zarządzanie logami z poziomu pojedynczego pulpitu nawigacyjnego.

Czytaj więcej
symmetry

Wśród wielu firm panuje przekonanie, że natywne rozwiązania Office 365 dają wystarczającą ochronę danych. Czy na pewno? Otóż Microsoft gwarantuje wysoką dostępność. Ale zabezpieczenie danych leży po stronie organizacji. Niniejszy artykuł odpowiada na pytanie: na czym polega Shared Responsibility Model i ochrona danych O365, i dlaczego warto postawić na platformę Commvault?

Czytaj więcej
symmetry

Bez względu na obowiązujący model przetwarzania danych i poziom wykorzystania chmury, stosowanie bezpiecznych i odpornych na ataki typu ransomware kopii zapasowych ma zasadnicze znaczenie dla zachowania ciągłości działania. Czy można mieć skalowalny, wydajny i elastyczny backup bez inwestycji w infrastrukturę, z pominięciem złożonego wdrożenia oraz bez potrzeby odnawiania wsparcia? Odpowiedź brzmi: „Tak”.

Czytaj więcej
symmetry

Krajobraz zagrożeń związanych z atakami opartymi na treści uległ poważnym zmianom pod względem wielkości, wyrafinowania i różnorodności. Obecnie mamy do czynienia ze wzrostem niezliczonej ilości wektorów ataku nowej generacji w wielu kanałach. Firma Perception Point stworzyła rozwiązanie, które zapewnia 360-stopniową ochronę przed wszelkiego rodzaju atakami opartymi na treści, we wszystkich kanałach współpracy.

Czytaj więcej
symmetry

Obecnie systemy zabezpieczeń buduje się w oparciu o uproszczony model, który wymaga znacznie mniej komponentów i pozwala na dywersyfikację sprzętowo-programową. Ponadto ma uproszczony mechanizm zarządzania, jest znacznie tańszy w eksploatacji i rozbudowie, a przede wszystkim ma rozbudowany zestaw narzędzi do zabezpieczenia przed zagrożeniami typu Ransomware.

Czytaj więcej
symmetry

Ransomware wciąż ewoluuje i pomimo rosnącej świadomości potrzeby poprawy cyberbezpieczeństwa wciąż nęka wiele organizacji. Co więcej, w ostatnich latach mamy do czynienia z coraz bardziej wyrafinowanymi technikami i odmianami tego wirusa. W artykule przyjrzymy się celom i typom ataków ransomware. Przedstawimy kilka natychmiastowych kroków, które można podjąć w sytuacji kiedy Twoja organizacja padła ofiarą ataku. Omówimy kwestie ochrony przed zagrożeniami ransomware i zapobieganiu im.

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.