Blog

Blogi

RSS
symmetry

Z całą pewnością pandemia COVID-19 jeszcze bardziej potęguje zjawisko cyberprzestępczości. Wykradanie danych, szpiegostwo technologiczne i przemysłowe, destabilizacja pracy systemów firm oraz instytucji publicznych  z użyciem zaawansowanych metod nabiera dziś nowego wymiaru. Zmiany te rodzą potrzebę większej ochrony danych i informacji. Niezbędne stają się bardziej wyrafinowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Mają one krytyczne znaczenie dla redukcji ryzyka operacyjnego i biznesowego.

Czytaj więcej
symmetry

W artykule przyjrzymy się ewolucji technik wykrywania złośliwego oprogramowania, począwszy od metody opartej na sygnaturach po oprogramowanie antywirusowe nowej generacji (NGAV) - i nie tylko.

Czytaj więcej
symmetry

Czy istnieje technologia, która w pełni chroni całe środowisko wewnętrzne w dowolnej wielkości organizacji? Odpowiedź brzmi: tak. W niniejszym artykule wyjaśniamy jak działa, i na czym polega fenomen tego rozwiązania.

Czytaj więcej
symmetry

„Szacuje się, że produkty i rozwiązania chińskiego giganta są wdrażane w ponad 170 krajach i obsługują ponad jedną trzecią światowej populacji. Specjaliści Huawei stworzyli konkurencyjną ofertę kompleksowych rozwiązań informatycznych, a siłę tej firmy napędzają innowacje. A zatem potencjał jest duży i wiele wskazuje na to, że wciąż będzie wzrastał” – mówi Paweł Bociąga, prezes zarządu Symmetry, w rozmowie dotyczącej współpracy z Huawei Enterprise Polska.

Czytaj więcej
symmetry

Z jakimi trendami technologicznymi spotkamy się w nowym roku? Które rozwiązania zyskają na znaczeniu w nadchodzącym czasie? W niniejszym artykule dzielimy się naszymi prognozami oraz spostrzeżeniami na ten temat.

Czytaj więcej
symmetry

Idea wirtualizacji w wielkim skrócie sprowadza się do oddzielenia warstwy fizycznej od logicznej. Pierwszym tego typu zabiegiem były platformy Unixowe oparte o procesory w technologii RISK, gdzie prym wiodła firma IBM ze swoimi maszynami POWER. Była to „wirtualizacja fizyczna” zasobów serwerowych, pozwalająca na podzielenie zasobów procesora i pamięci RAM w ramach jednej maszyny fizycznej na kilka maszyn logicznych (LPAR). Stosowana technologia miała kilka wad, a jedną z nich była z pewnością cena maszyn oraz trudności związane z obsługą.

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.