Blog

Blogi

Czy quantum computing zrewolucjonizuje świat?

Według szerokiego grona ekspertów jest to obecnie najbardziej progresywna technologia Postęp w informatyce kwantowej może pozytywnie wpłynąć na przykład na medycynę w kontekście tworzenia nowych genetycznie dopasowanych terapii czy badań DNA. 

Z kolei w sektorze finansowym dobre zmiany mogą zaistnieć w zakresie systemów wykrywania fraudów czy optymalizacji portfeli inwestycyjnych. Quantum computing może być też technologią, która w obliczu ogromnego przyrostu informacji zostawianych w przez nas w różnych miejscach stanie się bezpiecznym i komfortowym sposobem dostarczania nam spersonalizowanych usług, z uwzględenieniem konkretnych zainteresowań i potrzeb, a nie tylko wielkości posiadanych przez nas aktywów.

Analitycy zakładają, że pierwsze rozwiązania komercyjne oparte na przetwarzaniu kwantowym mogą być ogólnie dostępne do 2030 r. Co więcej, do 2030 r. technologie te będą się sukcesywnie pojawiać w użyciu. Na dynamikę rozwoju, a tym samym wzrost zastosowania takich rozwiązań z pewnością rzutuje standaryzacja technologii, aspekty związane z finansowaniem i dostępnością, ale też rozwój infrastruktury i umiejętności w tym obszarze. 

McKinsey & Co szacuje, że dzięki quantum computing do 2035 r. potencjał korzyści wygenerowanych zaledwie w czterech sektorach: finansowym, farmaceutycznym, chemicznym i motoryzacyjnym plasuje się na poziomie nawet 700 mld USD. Źródło: Raport„Quantum computing: An emerging ecosystem and industry use cases” McKinsey & Co 

Więcej wpisów w blogu

thumbnail
thumbnail

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.