Blog

Blogi

RSS
symmetry

Czy istnieje technologia, która w pełni chroni całe środowisko wewnętrzne w dowolnej wielkości organizacji? Odpowiedź brzmi: tak. W niniejszym artykule wyjaśniamy jak działa, i na czym polega fenomen tego rozwiązania.

Czytaj więcej
symmetry

„Szacuje się, że produkty i rozwiązania chińskiego giganta są wdrażane w ponad 170 krajach i obsługują ponad jedną trzecią światowej populacji. Specjaliści Huawei stworzyli konkurencyjną ofertę kompleksowych rozwiązań informatycznych, a siłę tej firmy napędzają innowacje. A zatem potencjał jest duży i wiele wskazuje na to, że wciąż będzie wzrastał” – mówi Paweł Bociąga, prezes zarządu Symmetry, w rozmowie dotyczącej współpracy z Huawei Enterprise Polska.

Czytaj więcej
symmetry

Z jakimi trendami technologicznymi spotkamy się w nowym roku? Które rozwiązania zyskają na znaczeniu w nadchodzącym czasie? W niniejszym artykule dzielimy się naszymi prognozami oraz spostrzeżeniami na ten temat.

Czytaj więcej
symmetry

Idea wirtualizacji w wielkim skrócie sprowadza się do oddzielenia warstwy fizycznej od logicznej. Pierwszym tego typu zabiegiem były platformy Unixowe oparte o procesory w technologii RISK, gdzie prym wiodła firma IBM ze swoimi maszynami POWER. Była to „wirtualizacja fizyczna” zasobów serwerowych, pozwalająca na podzielenie zasobów procesora i pamięci RAM w ramach jednej maszyny fizycznej na kilka maszyn logicznych (LPAR). Stosowana technologia miała kilka wad, a jedną z nich była z pewnością cena maszyn oraz trudności związane z obsługą.

Czytaj więcej
symmetry

Infrastruktura i operacje (I&O) mają duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa. Obecnie mamy do czynienia z ewolucją w zakresie I&O, która znacznie wykracza poza sam sprzęt czy oprogramowanie. Kluczową kwestią jest bowiem dostarczanie usług spełniających potrzeby biznesowe.

Czytaj więcej
symmetry

Każdy komputer w sieci korporacyjnej z pewnością posiada funkcję pulpitu zdalnego. Co więcej, dział wsparcia technicznego regularnie przejmuje kontrolę nad laptopami użytkowników, aby zainstalować nowe oprogramowanie lub rozwiązać problem. Bardzo często również vendorzy posiadają zdalny dostęp do serwerów czy innych systemów, aby zapewnić zdalne wsparcie, co bez wątpienia jest doskonałą opcją obniżenia kosztów czy sposobem na zredukowanie zatrudnienia.

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.