Blog

Blogi

RSS
symmetry

Systemy SCADA są obecne w różnych gałęziach przemysłu. Ich zadaniem jest sterowanie turbinami w elektrowniach, właściwy transport ropy i gazu w sieciach przesyłowych. Z kolei na lotniskach są wykorzystywane do funkcjonowania  wykrywaczy metalu, zaś w fabrykach służą do monitorowania procesu wentylacji czy zużycia energii elektrycznej. Atak cybernetyczny na system tego typu może wywołać katastrofalne skutki w postaci uszkodzenia instalacji przemysłowych lub nawet zaprzestania prowadzenia działalności przez dane przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
symmetry

Wydaje się, że COVID 19 spowoduje przyspieszenie kilku głównych trendów, które były widoczne przed pandemią. Jednocześnie na kanwie tych wydarzeń nastąpił rozwój nowych technologii automatyzujących procesy, ograniczających kontakt międzyludzki i zwiększających produktywność w warunkach dystansu społecznego.

Czytaj więcej
symmetry

Eksperci ostrzegają, aby zachować czujność i przygotować się na wzmożone i jeszcze bardziej wyrafinowane ataki zakłócające bezpieczeństwo. Czy czeka nas globalna pandemia cybernetyczna, która rozprzestrzeni się szybciej i dalej niż wirus biologiczny, z równym lub większym wpływem ekonomicznym? Jak przygotować się na takie ryzyko i dlaczego cyberbezpieczeństwo jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej?

Czytaj więcej
symmetry

Epidemia koronawirusa (SARS-CoV-2) wywiera wpływ na funkcjonowanie praktycznie każdej gałęzi gospodarki, tworząc zupełnie nową rzeczywistość. Organizacje na całym świecie stoją w obliczu wyzwania, jakim jest utrzymanie ciągłości biznesowej. Wysiłki firm są teraz ukierunkowane na bezpieczeństwo swoje i pracowników, zdolność do utrzymywania wysokiej jakości usług, stabilności oraz ciągłości pracy. Niezbędne jest wprowadzenie i przestrzeganie odpowiednich procedur, rozwiązań oraz aktywowanie zespołów poprzez stworzenie środowiska dla pracy zdalnej, co ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku działu ds. bezpieczeństwa IT.

Czytaj więcej
symmetry

Z całą pewnością pandemia COVID-19 jeszcze bardziej potęguje zjawisko cyberprzestępczości. Wykradanie danych, szpiegostwo technologiczne i przemysłowe, destabilizacja pracy systemów firm oraz instytucji publicznych  z użyciem zaawansowanych metod nabiera dziś nowego wymiaru. Zmiany te rodzą potrzebę większej ochrony danych i informacji. Niezbędne stają się bardziej wyrafinowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Mają one krytyczne znaczenie dla redukcji ryzyka operacyjnego i biznesowego.

Czytaj więcej
symmetry

W artykule przyjrzymy się ewolucji technik wykrywania złośliwego oprogramowania, począwszy od metody opartej na sygnaturach po oprogramowanie antywirusowe nowej generacji (NGAV) - i nie tylko.

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.