Blog

Blogi

RSS
symmetry

Statystyki pokazują, że zaledwie 10-20 % aplikacji podlega monitorowaniu za pomocą APM (Application Performance Management). Oprogramowanie to umożliwia  monitorowanie metryk wydajności aplikacji krytycznych dla działalności biznesowej, natychmiastowe generowanie alertów w przypadku problemów z wydajnością, oraz raportowanie analizy wydajności.

Czytaj więcej
symmetry

Każdego dnia specjaliści ds. bezpieczeństwa są zasypywani tysiącami alertów generowanych przez rosnącą liczbę rozwiązań stosowanych w obszarze bezpieczeństwa. Badanie i łączenie poszczególnych alertów może zająć nawet kilka dni. Po wykryciu zagrożeń czas potrzebny do zrozumienia zakresu ataku i zastosowania działań naprawczych mierzony jest w miesiącach. Według raportu IBM Cost of a Data Breach Report 2019 średni czas na zidentyfikowanie złośliwego ataku wynosi 230 dni, a średni czas na powstrzymanie ataku to 84 dni. Jednocześnie obserwuje się, że liczba incydentów cybernetycznych nadal rośnie, pomimo zwiększonych inwestycji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czytaj więcej
symmetry

Wydatki na badania, rozwój i wdrażanie AI wciąż rosną. Jednocześnie trwa debata na temat szerszych implikacji społecznych w tym zakresie. Jedno jest pewne. Sztuczna inteligencja będzie dominować i przyczyni się do znaczącego przedefiniowania nie tylko biznesu, ale również doświadczeń klientów. Spoglądając na prognozy na 2021 r. można wyodrębnić kilka głównych trendów w obszarze sztucznej inteligencji (AI), na które warto zwrócić uwagę.

Czytaj więcej
symmetry

Systemy SCADA są obecne w różnych gałęziach przemysłu. Ich zadaniem jest sterowanie turbinami w elektrowniach, właściwy transport ropy i gazu w sieciach przesyłowych. Z kolei na lotniskach są wykorzystywane do funkcjonowania  wykrywaczy metalu, zaś w fabrykach służą do monitorowania procesu wentylacji czy zużycia energii elektrycznej. Atak cybernetyczny na system tego typu może wywołać katastrofalne skutki w postaci uszkodzenia instalacji przemysłowych lub nawet zaprzestania prowadzenia działalności przez dane przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
symmetry

Wydaje się, że COVID 19 spowoduje przyspieszenie kilku głównych trendów, które były widoczne przed pandemią. Jednocześnie na kanwie tych wydarzeń nastąpił rozwój nowych technologii automatyzujących procesy, ograniczających kontakt międzyludzki i zwiększających produktywność w warunkach dystansu społecznego.

Czytaj więcej
symmetry

Eksperci ostrzegają, aby zachować czujność i przygotować się na wzmożone i jeszcze bardziej wyrafinowane ataki zakłócające bezpieczeństwo. Czy czeka nas globalna pandemia cybernetyczna, która rozprzestrzeni się szybciej i dalej niż wirus biologiczny, z równym lub większym wpływem ekonomicznym? Jak przygotować się na takie ryzyko i dlaczego cyberbezpieczeństwo jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej?

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.