Rozwijamy technologie jutra
Wyodrębniliśmy w naszej ofercie sześć głównych obszarów. Funkcjonują one osobno, a jednocześnie pozostają ze sobą w ścisłej korelacji.
  • Rozwiązania Infrastrukturalne
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Budowa i Rozwój Oprogramowania
  • Analityka Biznesowa
  • Wsparcie i Utrzymanie Rozwiązań
  • Konsulting IT
zrealizowanych z sukcesem projektów
100+
ekspertów i ekspertek
70+
wiele lat doświadczeń
12
lokalizacje firmy
2

Symmetry w liczbach

przeczytaj więcej o nas

Wydawca treści

null Symmetry zrealizowało projekt dla NFOŚiGW warty 4,4 mln zł brutto

Symmetry zrealizowało projekt dla NFOŚiGW warty 4,4 mln zł brutto

W ramach umowy zawartej w wyniku wygranego postępowania przetargowego zorganizowanego przez Narodowy Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Symmetry dostarczyło sprzęt, oprogramowanie oraz system backupu wraz z wdrożeniem i usługami towarzyszącymi. Wartość przedmiotu umowy wyniosła łącznie 4,4 mln zł brutto.

Symmetry było odpowiedzialne za dostawę i wdrożenie serwerów Huawei FusionServer Pro RH1288H v5 oraz macierzy: Huawei OceanStor Dorado 5000 V6 i Huawei OceanStor 2600 V5. Ponadto zakres umowy obejmował dostawę przełączników LAN, w tym Huawei CloudEngine S5735-S48P4X oraz Huawei CloudEngine 6865-48S8CQ-EI. Spółka wdrożyła również system do obsługi kopii zapasowych środowiska wirtualnego i chmurowego, serwerów fizycznych i systemu backupu poczty elektronicznej oraz stacji roboczych w oparciu o technologię firmy Commvault. Zgodnie z postanowieniami umowy Spółka przeprowadziła prace instalacyjno-konfiguracyjne dostarczonych urządzeń oraz przygotowała stosowną dokumentację techniczną. Ponadto Symmetry wykonało instalację sieci strukturalnej LAN pomiędzy przełącznikami Access oraz Access i CORE, w tym pomiędzy serwerownią główną i zapasową w oparciu o połączenia światłowodowe.
- Projekt zrealizowany dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmował kompleksową obsługę, począwszy od implementacji rozwiązania po serwis z gwarantowanym poziomem świadczenia usług. Celem tego przedsięwzięcia była rozbudowa środowiska infrastrukturalnego NFOŚiGW, co w efekcie zapewnia wydajne i bezpieczne funkcjonowanie infrastruktury informatycznej klienta, z uwzględnieniem chmury obliczeniowej Microsoft Azure. Rezultatem jest także zwiększenie niezawodności systemów poprzez redundancję elementów aktywnych oraz podniesienie wydajności środowiska. Jednocześnie dostarczone rozwiązanie pozwala na wznowienie lub utrzymanie infrastruktury krytycznej NFOŚiGW w przypadku wystąpienia awarii (ang. Disaster Avoidance) – powiedział Paweł Bociąga, Prezes Zarządu Symmetry Sp. z o.o. Warto podkreślić, że Symmetry wdrożyło infrastrukturę w dwóch centrach danych, które działają równorzędnie w trybie Active/Active, co oznacza, że awaria jednego z ośrodków nie wpływa, na przestój systemów biznesowych klienta. Połączenie serwerowni głównej i zapasowej w dwa równorzędne ośrodki pozwoliło osiągnąć odporność na awarię każdego elementu sprzętowo-systemowego. Dostarczone komponenty infrastruktury wraz z elementami już funkcjonującymi pozwalają na prawidłowe i efektywne działanie architektury aplikacji i danych w obszarze sieci, serwerów, systemów operacyjnych, aplikacji działających w serwerowniach oraz systemów wirtualnych. Spółka zapewni również 5-letni serwis gwarancyjny obejmujący prace instalacyjne. Przyjmowanie i obsługa zgłoszeń odbywać się będzie w trybie 24/7/365, z czterogodzinnym czasem reakcji od momentu zgłoszenia awarii.
Paweł Bociąga
Prezes Zarządu
Co jest pokusą dla cyberprzestępców?
Każdy komputer w sieci korporacyjnej z pewnością posiada funkcję pulpitu zdalnego. Co więcej, dział wsparcia technicznego regularnie przejmuje kontrolę nad laptopami użytkowników, aby zainstalować nowe oprogramowanie lub rozwiązać problem. Bardzo często również vendorzy posiadają zdalny dostęp do serwerów czy innych systemów, aby zapewnić zdalne wsparcie, co bez wątpienia jest doskonałą opcją obniżenia kosztów czy sposobem na zredukowanie zatrudnienia.

Blog

Zobacz pozostałe wpisy

Partnerzy