Aktualności

Wydawca treści

null Symmetry zrealizowało projekt dla NFOŚiGW warty 4,4 mln zł brutto

Symmetry zrealizowało projekt dla NFOŚiGW warty 4,4 mln zł brutto

W ramach umowy zawartej w wyniku wygranego postępowania przetargowego zorganizowanego przez Narodowy Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Symmetry dostarczyło sprzęt, oprogramowanie oraz system backupu wraz z wdrożeniem i usługami towarzyszącymi. Wartość przedmiotu umowy wyniosła łącznie 4,4 mln zł brutto.

Symmetry było odpowiedzialne za dostawę i wdrożenie serwerów Huawei FusionServer Pro RH1288H v5 oraz macierzy: Huawei OceanStor Dorado 5000 V6 i Huawei OceanStor 2600 V5. Ponadto zakres umowy obejmował dostawę przełączników LAN, w tym Huawei CloudEngine S5735-S48P4X oraz Huawei CloudEngine 6865-48S8CQ-EI. Spółka wdrożyła również system do obsługi kopii zapasowych środowiska wirtualnego i chmurowego, serwerów fizycznych i systemu backupu poczty elektronicznej oraz stacji roboczych w oparciu o technologię firmy Commvault. Zgodnie z postanowieniami umowy Spółka przeprowadziła prace instalacyjno-konfiguracyjne dostarczonych urządzeń oraz przygotowała stosowną dokumentację techniczną. Ponadto Symmetry wykonało instalację sieci strukturalnej LAN pomiędzy przełącznikami Access oraz Access i CORE, w tym pomiędzy serwerownią główną i zapasową w oparciu o połączenia światłowodowe.
- Projekt zrealizowany dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmował kompleksową obsługę, począwszy od implementacji rozwiązania po serwis z gwarantowanym poziomem świadczenia usług. Celem tego przedsięwzięcia była rozbudowa środowiska infrastrukturalnego NFOŚiGW, co w efekcie zapewnia wydajne i bezpieczne funkcjonowanie infrastruktury informatycznej klienta, z uwzględnieniem chmury obliczeniowej Microsoft Azure. Rezultatem jest także zwiększenie niezawodności systemów poprzez redundancję elementów aktywnych oraz podniesienie wydajności środowiska. Jednocześnie dostarczone rozwiązanie pozwala na wznowienie lub utrzymanie infrastruktury krytycznej NFOŚiGW w przypadku wystąpienia awarii (ang. Disaster Avoidance) – powiedział Paweł Bociąga, Prezes Zarządu Symmetry Sp. z o.o. Warto podkreślić, że Symmetry wdrożyło infrastrukturę w dwóch centrach danych, które działają równorzędnie w trybie Active/Active, co oznacza, że awaria jednego z ośrodków nie wpływa, na przestój systemów biznesowych klienta. Połączenie serwerowni głównej i zapasowej w dwa równorzędne ośrodki pozwoliło osiągnąć odporność na awarię każdego elementu sprzętowo-systemowego. Dostarczone komponenty infrastruktury wraz z elementami już funkcjonującymi pozwalają na prawidłowe i efektywne działanie architektury aplikacji i danych w obszarze sieci, serwerów, systemów operacyjnych, aplikacji działających w serwerowniach oraz systemów wirtualnych. Spółka zapewni również 5-letni serwis gwarancyjny obejmujący prace instalacyjne. Przyjmowanie i obsługa zgłoszeń odbywać się będzie w trybie 24/7/365, z czterogodzinnym czasem reakcji od momentu zgłoszenia awarii.