Aktualności

Wydawca treści

null Symmetry ma kontrakt z CIRF o wartości 28 mln zł

Symmetry ma kontrakt z CIRF o wartości 28 mln zł

Symmetry zawarło umowę z Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF) w wyniku wygranego przetargu dotyczącego modernizacji infrastruktury informatycznej. Spółka jako pierwsza w Europie, w tym w regionie Huawei CEE & Nordic wdroży rozwiązanie oparte o macierz Huawei OceanStor Dorado 18000 V6, będącą obecnie największym na świecie systemem dyskowym. Maksymalna łączna wartość projektu wynosi nieco ponad 28 mln zł brutto.

- Zaproponowaliśmy wysokiej klasy system pamięci masowej typu Flash o bezprecedensowej wydajności i niezawodności oparty o technologię Huawei, którego parametry w pełni zaadresowały wymagania klienta. Jest to obecnie największy na świecie system dyskowy skalowalny do 32 kontrolerów i 6400 dysków w architekturze NVMe i Full Mesh. Wykorzystuje on zupełnie nową platformę sprzętową Huawei oraz w pełni połączoną architekturę SmartMatrix. Posiada także pierwszy w branży wbudowany moduł akceleracji AI, aby uczynić pamięć masową bardziej inteligentną dla operacji aplikacji. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że bardzo nas cieszy możliwość przeprowadzenia tak ciekawego i złożonego przedsięwzięcia oraz fakt, że jako pierwsi w Europie będziemy mogli wdrożyć takie rozwiązanie. Skalę skomplikowania tego projektu oceniamy jako bardzo dużą, co związane jest z przeprowadzeniem procesu migracji znacznej ilości zasobów z istniejącej infrastruktury kilku podstawowych macierzy posiadanych przez CIRF, na których pracuje wiele systemów krytycznych – komentuje Paweł Bociąga, Prezes Zarządu Symmetry. Zgodnie z postanowieniami umowy Symmetry zrealizuje dostawę i wdrożenie macierzy Huawei OceanStor Dorado 18000 V6 wraz z oprogramowaniem. Zakres prac obejmie przeprowadzenie procesu instalacji i konfiguracji oraz integrację dostarczonej infrastruktury sprzętowej ze środowiskiem informatycznym CIRF. Łączy się to z koniecznością przeprowadzenia audytu całego środowiska informatycznego klienta oraz stosowanej analizy umożliwiającej wybór odpowiedniego sposobu migracji danych. Jednocześnie proces migracji nastąpi w sposób umożliwiający zachowanie pełnej ciągłości działania systemów krytycznych klienta.
Co więcej, zespół Symmetry wykona integrację Dorado 18000 v6 z funkcjonującym oprogramowaniem backupu klienta – systemami Commvault oraz IBM Spectrum Protect. Zakres projektu obejmuje także usunięcie z infrastruktury klienta starych urządzeń pozbawionych danych, rekonfigurację sieci SAN oraz utylizację nośników danych. Ponadto Symmetry opracuje i dostarczy projekt techniczny, projekt migracji danych, dokumentację powykonawczą oraz procedury administracyjno-operacyjne. Kontrakt przewiduje udzielenie gwarancji na dostarczony sprzęt na okres 71 miesięcy wraz z asystą techniczną obejmującą 720 roboczogodzin. Dostawa macierzy wraz z oprogramowaniem, wykonanie i dostarczenie projektu migracji danych oraz prace wdrożeniowe związane z instalacją, konfiguracją, integracją, jak również wykonanie testów akceptacyjnych nastąpi w terminie do 60 dni od dnia podpisania kontraktu. Z kolei migracja danych zostanie zrealizowana w terminie do 180 dni od daty zawarcia umowy. Oprócz Symmetry w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez CIRF startowały dwie firmy informatyczne: ITT-Pro (29,229 mln zł) oraz Wasko (29,68 mln zł).