Blog

Blogs

Jak skutecznie chronić dane Microsoft Office 365?

Wśród wielu firm panuje przekonanie, że natywne rozwiązania Office 365 dają wystarczającą ochronę danych. Czy na pewno? Otóż Microsoft gwarantuje wysoką dostępność. Ale zabezpieczenie danych leży po stronie organizacji. Niniejszy artykuł odpowiada na pytanie: na czym polega Shared Responsibility Model i ochrona danych O365, i dlaczego warto postawić na platformę Commvault?

Commvault jest doskonałym rozwiązaniem służącym do zarządzania danymi i ochrony danych. Zajmuje kluczową pozycję w prawym górnym kwadracie w Gartner Magic Quadrant. Czy można wykorzystać platformę Commvault do ochrony danych w środowisku Office 365? Mowa o tym w dalszej części artykułu.

 

Czy Microsoft chroni dane, czy zapewnia jedynie wysoką dostępność?

 

Wielu użytkowników i administratorów rozwiązania Microsoft rozważa wybór narzędzia, które zapewni pełną ochronę kluczowych danych z usług i aplikacji O365 (np. Exchange, SharePoint, OneDrive, Teams i Project). Dlaczego to takie ważne? Microsoft dostarcza swoje najpopularniejsze rozwiązania biurowe w Shared Responsibility Model (model współdzielonej odpowiedzialności). Jednak odpowiedzialność za dane jest po stronie usługobiorcy (właścicielu danych).

 

Commvault i Microsoft

 

Commvault Complete™ Backup & Recovery to doskonały wybór, wypełniający lukę w infrastrukturze IT wielu organizacji. Commvault i Microsoft to idealne połączenie: Microsoft dostarcza retencję krótkoterminową i wysoką dostępność danych Office 365, a Commvault pokrywa retencję długoterminową, daje o wiele większe możliwości z obszaru backupu i pozwala na odpowiedzialne podejście do zarządzania danymi.

 

Office 365 – jakie są ryzyka?

 

Odpowiedzialność za dane z Office 365 spoczywa na każdej organizacji. Jakie są ryzyka dla danych z Office 365? Poniżej lista:

 • Przypadkowe usunięcie
 • Celowe usunięcie przez użytkownika
 • Malware
 • Ransomware
 • Utrata danych po wygaśnięciu retencji Microsoftu
 • Zakłócenia w świadczeniu usługi Office 365

 

Commvault daje gwarancję, że dane z Microsoft Office 365 są chronione i gotowe do odczytu wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Z poziomu platformy Commvault Complete™ można z łatwością odzyskać dane, wyszukać je i przenieść do wybranej lokalizacji.

 

Commvault Complete™ Data Protection

 

Rozwiązanie Commvault cieszy się popularnością wśród specjalistów IT oraz dużym uznaniem wśród ekspertów. To jedna konsola, która zapewnia wszystkie funkcjonalności do zarządzania danymi. Niezawodna, skalowalna i elastyczna.

Zalety?

 • Ochrona danych niezależnie od miejsca przechowywania
 • Unikanie ryzyka dzięki spójnej polityce ochrony i odzyskiwania danych w Office 365 i on-premise
 • Zapewnienie dłuższej retencji danych w porównaniu do natywnego rozwiązania Microsoft
 • Efektywna i bezpieczna migracja. Podnosisz wydajność swoich działań dzięki archiwizacji starych i nieużywanych plików oraz wyznaczaniu priorytetów. Oszczędzasz czas, redukując liczbę danych przenoszonych do O365. Oszczędzasz pieniądze, korzystając z wbudowanego rozwiązania Commvault mailbox migration workflow, bez dodatkowych kosztów
 • Sprawne adresowanie zapytań dotyczących zgodności, dzięki szybkiemu przeszukiwaniu zasobów organizacji, w tym Office 365

 

Dlaczego Commvault?

 

Jaką wartość dodaną wniesie rozwiązanie Commvault do zarządzania i ochrony danych w Office 365?

 • Jedno narzędzie do wykonywania kopii zapasowych i odzyskiwania dla Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business oraz innych danych umieszczonych on-premise czy w chmurze
 • Szybkie i proste odzyskiwanie danych po przypadkowym usunięciu, włamaniu czy ataku ransomware, dzięki przechowywaniu kopii zapasowych poza środowiskiem O365
 • Wygodna, szybka i wydajna migracja skrzynek Exchange do Office 365. Zaczynasz od archiwizacji danych nieaktualnych i mniej ważnych przed procesem migracji, by przenieść jedynie krytyczne i najważniejsze dane do chmury
 • Pełna zgodność z regulacjami. Sprawnie przeszukujesz dane Office 365 (i inne dane w lokalnych i chmurowych zasobach) w odpowiedzi na zapytania działów legal i compliance

Commvault zapewnia ochronę danych Office 365 dopasowaną do modelu biznesowego organizacji, z nielimitowaną skalowalnością oraz elastycznością.

 

Rozwiązanie na miarę biznesu

 

Commvault to dedykowane rozwiązanie IT dla biznesu, umożliwiające inteligentne zarządzanie danymi i ich ochronę w rozbudowanym i złożonym środowisku informatycznym przy jednoczesnym ograniczeniu stosu technologicznego w organizacji. Wybierając Commvaulta, zyskujesz jedno narzędzie obejmujące różne zasoby do przechowywania danych (od lokalnego data center po chmurę), w tym Office 365. Ma wszystko, czego potrzebuje nowoczesne IT i osoby odpowiedzialne za dane w firmie:

 • Przyjazny interfejs i jedną konsolę do zarządzania danymi na różnych nośnikach.
 • Wbudowane szyfrowanie, deduplikację i kompresję.
 • Wsparcie podczas migracji bez konieczności wykorzystywania dodatkowo płatnych rozwiązań.
 • Automatyzację procesów przepływu danych i zdalne zarządzanie.
 • Szeroko zakrojone przeszukiwanie danych przedsiębiorstwa z Office 365 i pozostałych repozytoriów.
 • Wydłużoną retencję danych dla danych Office 365. Tam gdzie kończy się retencja O365, pojawia się Commvault.

 

Źródło:

https://bit.ly/2Vjfw0Q

More Blog Entries

thumbnail

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.