Blog

Blogs

RSS
symmetry

Przewiduje się, że globalne szkody spowodowane cyberprzestępczością sięgną 10,5 biliona dolarów rocznie do 2025 roku.

Czytaj więcej
symmetry

W wielu branżach cyberbezpieczeństwo stało się najwyższym priorytetem dla firm. Spójrzmy na liczby. Według Fintech News, COVID-19 jest przyczyną 238% wzrostu cyberataków w FinTech. 

Czytaj więcej
symmetry

Rok 2020 był bez wątpienia inny niż wszystkie poprzednie lata. 12 miesięcy temu, kiedy analitycy i eksperci z branży technologicznej sporządzali coroczne prognozy, skupiali się m.in. na tym, jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja i robotyka prawdopodobnie zmienią rynek. 

Czytaj więcej
symmetry

Statystyki pokazują, że zaledwie 10-20 % aplikacji podlega monitorowaniu za pomocą APM (Application Performance Management). Oprogramowanie to umożliwia  monitorowanie metryk wydajności aplikacji krytycznych dla działalności biznesowej, natychmiastowe generowanie alertów w przypadku problemów z wydajnością, oraz raportowanie analizy wydajności.

Czytaj więcej
symmetry

Każdego dnia specjaliści ds. bezpieczeństwa są zasypywani tysiącami alertów generowanych przez rosnącą liczbę rozwiązań stosowanych w obszarze bezpieczeństwa. Badanie i łączenie poszczególnych alertów może zająć nawet kilka dni. Po wykryciu zagrożeń czas potrzebny do zrozumienia zakresu ataku i zastosowania działań naprawczych mierzony jest w miesiącach. Według raportu IBM Cost of a Data Breach Report 2019 średni czas na zidentyfikowanie złośliwego ataku wynosi 230 dni, a średni czas na powstrzymanie ataku to 84 dni. Jednocześnie obserwuje się, że liczba incydentów cybernetycznych nadal rośnie, pomimo zwiększonych inwestycji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czytaj więcej
symmetry

Wydatki na badania, rozwój i wdrażanie AI wciąż rosną. Jednocześnie trwa debata na temat szerszych implikacji społecznych w tym zakresie. Jedno jest pewne. Sztuczna inteligencja będzie dominować i przyczyni się do znaczącego przedefiniowania nie tylko biznesu, ale również doświadczeń klientów. Spoglądając na prognozy na 2021 r. można wyodrębnić kilka głównych trendów w obszarze sztucznej inteligencji (AI), na które warto zwrócić uwagę.

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.