Blog

Blogs

RSS
symmetry

Według prognoz globalne wydatki na IT wyniosą 4,6 bln USD w 2023 roku. Oznacza to wzrost o 5,5% w odniesieniu do 2022 r. Co więcej, przewidywany jest wzrost wydatków na IT we wszystkich regionach świata, który w 2024 r. sięgnie 8,6%.

Czytaj więcej
symmetry

Transformacja cyfrowa to coś więcej niż technologia. To zmiana sposobu myślenia i redefinicja procesów. Blockchain wychodzi temu naprzeciw. Za pomocą tej technologii powstają nowe modele biznesowe i usługi, które wcześniej nie istniały. Przykładem jest NFT, czyli NonFungibleToken(niezamienny token) będący rodzajem wartości cyfrowej. Tokeny NFT zaczynają być szczególnie popularne w handlu i rozrywce. 

Czytaj więcej
symmetry

Z badań wynika, że coraz więcej firm decyduje się na model multicloud.Takie podejście rozwiązuje kwestię dość dużych kosztów mocy obliczeniowej. Z drugiej strony pozwala na mapowanie określonej platformy chmurowej do właściwej aplikacji zgodnie z aktualną potrzebą. 

Czytaj więcej
symmetry

Tematem szczególnie ważnym są dane i ich ochrona. Warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w kontekście tworzeniem oprogramowania i przyjrzeć się podejściu DevSecOps.

Czytaj więcej
symmetry

Przewiduje się, że globalny rynek pamięci masowej nowej generacji wzrośnie z 60,7 mld USD w 2023 r. do 86,2 mld USD do 2028 r. Rozwój tego rynku jest napędzany przez takie czynniki, jak gwałtowny wzrost popularności technologii IoT, coraz częstsze stosowanie NVMe w korporacyjnych systemach pamięci masowej oraz nieustanny przyrost wolumenu danych.

Czytaj więcej
symmetry

Transformacja cyfrowa potrzebuje dodatkowych mocy obliczeniowych, przestrzeni dyskowych i sprzętu. To oznacza wzrost zapotrzebowania na energię. Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej Data Centres and Data Transmission Networks mamy obecnie ok. 0,9-1,3% globalnej emisji CO2. Dlatego dekarbonizacja i zmierzanie w kierunku neutralności klimatycznej ma priorytetowe znaczenie.

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.