Blog

Blogs

SOC Lite

Zarządzana usługa Security Operations Center (SOC-as-a-Service) nowej generacji. 

Liczba udanych ataków cybernetycznych systematycznie rośnie. Przestępcy internetowi stosują coraz bardziej zaawansowane oprogramowanie ransomware, narzędzia hakerskie i socjotechniczne. Wykorzystują luki zabezpieczeń w istniejącym oprogramowaniu oraz nowe podatności wynikające z upowszechnienia pracy zdalnej, rozwoju elektronicznych kanałów sprzedaży i obsługi klienta oraz aplikacji chmury.

 

Kompleksowa ochrona


Podstawowe systemy bezpieczeństwa (firewall, oprogramowanie antywirusowe) przestają wystarczać. Wdrożenie bardziej zaawansowanych rozwiązań jest kosztowne i czasochłonne. Wymaga też zaangażowania wykwalifikowanych specjalistów, których brakuje na rynku.

 

SOC Lite - zarządzana usługa kompleksowej ochrony przed cyberzagrożeniami

 


W odpowiedzi na eskalację cyberzagrożeń, ograniczenia czasowe oraz zasobowe przed, którymi stoją przedsiębiorstwa, proponujemy zarządzaną usługę SOC Lite.

SOC Lite integruje w sobie oprogramowanie wiodącego światowego producenta, służące do wykrywania zagrożeń i nieautoryzowanych działań w obrębie punktów końcowych, sieci, użytkowników oraz automatycznego usuwania wykrytych naruszeń bezpieczeństwa.

 

Funkcjonalności SOC Lite

 

 • Wielowarstwowa ochrona przed atakami: malware, ransomware, exploitami oraz atakami bezplikowymi (fileless)
 • Wykrywanie anomalii ruchu sieciowego, nieautoryzowanych działań podejmowanych przez użytkowników
 • Lekki agent, automatycznie instalujący się na nowych hostach
 • Szybka instalacja
 • Wykrywanie zaawansowanych ataków za pomocą narzędzi do monitorowania punktów końcowych i działających procesów
 • Profesjonalna opieka ze strony trzech linii wsparcia zespołu SOC, świadczona w języku polskim w trybie 24/7/365
 • Ochrona komputerów, serwerów i środowisk wirtualnych
 • Wsparcie dla: Windows, Mac OS, Linux

 

Wsparcie dedykowanego zespołu SOC

 

 • Wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa
 • Wsparcie świadczone w języku polskim w trybie 24/7
 • Wieloletnie doświadczenie 
 • w wykrywaniu i zwalczaniu nadużyć i cyberataków

 

SOC LITE - dodatkowe funkcjonalności

 

SOC API
Ochrona interfejsów API
Dodatek uzupełniający usługę SOC Lite o platformę umożliwiającą katalogowanie interfejsów API, wykrywanie błędnych ustawień oraz eliminowanie incydentów bezpieczeństwa  

SOC DRP
Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Dodatkowa usługa umożliwiająca bieżące monitorowanie otwartej sieci oraz deep i dark web w poszukiwaniu wykradzionych danych wrażliwych oraz badanie podatności organizacji na ewentualne ataki z zewnątrz.

SOC Collaboration
Poczta elektroniczna / kanały komunikacyjne
Dodatek uzupełniający usługę SOC Lite o zaawansowane narzędzia do wykrywania i usuwania zagrożeń cybernetycznych z poczty elektronicznej oraz programów do komunikacji i zdalnej wymiany plików

 

Extra funkcje / rozszerzenie usług SOC Lite

 

Serwer logów systemowych
Gromadzenia logów ze wszystkich systemów bezpieczeństwa oraz sensorów klienta oraz ich integracja z platformą usługi SOC Lite.

Zabezpieczenie aplikacji chmury
Identyfikacja priorytetyzacji i śledzenia błędnych konfiguracji w aplikacjach chmury oraz automatyczne reagowanie na wykryte incydenty bezpieczeństwa w aktywach chmury.

More Blog Entries

thumbnail
thumbnail

Jak sztuczna inteligencja zmienia firmy?

Obecnie ilość gromadzonych i przetwarzanych informacji jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten w pewien sposób rewolucjonizuje sposób działania organizacji. Firmy wykorzystują zaawansowaną analitykę, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na swoich rynkach, nieustannie zmieniając modele biznesowe w miarę rozwoju technologii w tym obszarze. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji i machine learningu zmienia analitykę biznesową i czego możemy się spodziewać po AI w kontekście przyszłości.